میلاد شکرخواه، مدیر‌ICT بنیاد سینمایی فارابی گفت: ویروس کرونا و همه‌گیری آن، علاوه بر تهدید سلامت و جان انسان‌ها، بحران‌های عظیمی در شیوه حکمرانی دولت‌ها در سطوح مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به وجود آورده است.
مقاله «تجربه دوفضایی شده کاربران ایرانی از سوگواری مجازی؛ شبکه اجتماعی فیسبوک» اثر مشترکی از سعیدرضا عاملی، یونس شکرخواه و سیده تمنا منصوری‌ است که در شماره ۴۸ فصلنامه مطالعات فرهنگ_ ارتباطات انتشار یافته است.
دست دادن ممکن است صرفا سلام و تعارف ساده بین غرییه‌هایی باشد که دیگر یکدیگر را نخواهند دید یا ممکن است نتیجه‌ دست دادن معامله‌های میلیارد دلاری باشد. اما مردم دنیا این روزها سعی می‌کنند هنجارهای هزاران ساله بیولوژیک-اجتماعی خود را نادیده گرفته و از تماس با یکدیگر پرهیز کنند. پرهیز از دست دادن ممکن است بعد از کرونا کنار گذاشته شود ولی آیا دست دادن جایگزین‌هایی هم دارد؟
دبیر کمیته پژوهشی بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای تجریش با اشاره به جمع‌آوری دیتا و اطلاعات بیماری افراد بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان، اظهار کرد: این اطلاعات در قالب چندین طرح پژوهشی دنبال شده و به زودی در قالب مقالات معتبر منتشر می‌شود.

جهان پساکرونا از نگاه‌ آینده‌پژوه آلمانی:

عادی شدن دورکاری در دوران پساکرونا

ماتیاس هورکس محقق آینده پژوهی در محافل اجتماعی و اقتصادی اروپا جایگاه ویژه ای دارد. تحلیل های او درباره آینده اغلب به واقعیت می پیوندد. او و همکارانش در «انستیتو تحقیقات آینده» به تازگی با انتشار کتابی با عنوان «جهان پس از کرونا» دیدگاه‌هائی را مطرح کرده‌ است.

بررسی ده ها تحقیق پزشکی نشان می دهد؛

تاثیر ماسک در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را جدی بگیریم

روزبه‌روز بر تعداد افراد مبتلا به کرونا و همچنین شمار قربانیان این بیماری افزوده می‌شود، اما هنوز ابهامات زیادی پیرامون آن وجود دارد. یکی از موضوعات مهم، استفاده از محافظ و ماسک برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است، اما آن‌ها تا اندازه در عدم ابتلای پزشکان و پرستاران به کووید-۱۹ نقش دارند؟

کرونا و اثر بلندمدت بر ریه

عوارض کرونا تا پایان عمر باقی می‌ماند؟

شاید شنیده باشید که افراد مبتلا به کرونا ممکن است تا پایان عمر درگیر بیماری و آسیب‌های آن باشند. این فرضی است که دانشمندان مشغول بررسی آن هستند، اما با مرور بعضی شواهد می‌توان پاسخی موقت برای این ادعا پیدا کرد.