در زنان باردار مبتلابه کووید 19 شانس بروز عوارض بیهوشی بیشتر است و نوزادان این مادران نیز شانس بیشتری برای دیسترس و پذیرش در NICU دارند. توصیه می‌شود استفاده از بیهوشی عمومی در مادران باردار مبتلابه کووید 19 تا حد امکان محدود شود.

با هدف جلوگیری از شیوع کرونا انجام شد؛

مطالعه ای که زمان تکامل اپیدمی کرونا را پیش بینی می کند

نتایج یک شبیه‌سازی عددی با داده‌های موجود از تعداد موارد COVID-19 و مرگ‌ومیر در سائوپائولو و برزیل مقایسه شد و نتایج این مطالعه جهت اقدامات لازم برای کنترل همه‌گیری‌ها و صاف کردن منحنی عفونت استفاده‌شده است. یک روش ساده سه مرحله‌ای برای پیش‌بینی زمان تکامل اپیدمی‌ها و معیارهایی برای شروع ازسرگیری فعالیت‌های طبیعی پس از قرنطینه پیشنهادشده است

برآورد موارد کشف نشده بیماری؛

ظرفیت بهداشتی برای مهار کرونا به چه ترتیب است؟

در رؤیایی با ویروس کووید 19 سؤال بنیادین این است که با توجه به ظرفیت سیستم بهداشتی جاری برای مهار ویروس چه تعداد از موارد تشخیص داده نشده بیماری کووید 19 وجود دارد؟ به علت تعداد زیاد موارد بدون علامت بیماری اغلب موارد کووید 19 احتمالاً تشخیص داده نشده باقی‌مانده‌اند.

بررسی سن مبتلایان به کووید19؛

میانگین سنی مرگ و میر در اثر کرونا چگونه است؟

از هفته اول ماه آوریل و به بعد میزان مرگ‌ در سنین بالای 60 سال نسبت به سال‌های گذشته در سوئد بیشتر شده است. افراد بالای 80 سال به‌طور غیرمعمول بیشتر تحت تأثیر این بیماری قرارگرفته‌اند. در تمام سنین 75٪ مرگ‌ومیر در مردان و 50٪ در زنان است. امید به زندگی باقی‌مانده 3 سال برای مردان و 2 سال برای زنان است. بیماری همه گیر Covid-19 تاکنون تأثیر روشن و مداوم بر مرگ‌ومیر در سوئد داشته است.
این مطالعه یک متاانالیز است که به بررسی مدل‌های پیش‌بینی کننده کووید-19 با استفاده از روش یادگیری ماشین می‌پردازد، متاانالیز حاضر نشان می‌دهد درصورتی‌که حجم داده‌ها جهت پیش‌بینی مدل کم باشد به‌احتمال‌زیاد باعث تورش و خوش‌بینانه بودن مدل پیش‌بینی کننده خواهد شد.