بیماری کرونا در سالمندان Coronavirus disease in the elderly بنا به دلایلی از جمله اینکه سالمندان به دلیل ضعف جسمی آسیب پذیر­تر هستند شدید تر می باشد. مرگ در سالمندان نرخ بیشتری دارد و احتمال بروز عوارض شدیدتر کرونا در سالمندان نسبت به سایر گروههای سنی بیشتر است. برای جلوگیری از انتقال بیماری به این گروه حساس نیاز به اقدامات پیشگیرانه جهت قطع حلقه انتقال ویروس به سالمندان ضروری است.
یک زن آمریکایی پس از انجام «سواب بینی» که برای تست کرونا صورت می‌گیرد، دچار نشت مایع مغزی- نخاعی شد. همه گیری کرونا هر روزه خطرات و مشکلاتی را برای مردم مناطق مختلف جهان به وجود می‌آورد. در همین ارتباط، یکی از مواردی که به تازگی گزارش شده است، نشت مایع مغزی یک زن آمریکایی پس از انجام آزمایش کروناست.
کروناویروس 2019 که سبب سندرم شدید عفونت تنفسی کروناویروس 2 (SARS-CoV-2) است اغلب همراه با پرکاری انعقاد پذیری و انعقاد درون‌رگی منتشر است. اما انعقاد پذیری بیش‌ازحد به‌عنوان یک بیماری پیش‌رونده سبب آسیب به ریه و کلیه، آمبولی ریوی (PE)، وقایع ترومبوتیکی وریدی (VTE)، انسداد خط مکرر و سکته مغزی در مبتلایان می‌شود. در مطالعه حاضر بر اساس مطالعات منتشرشده در مورد ترومبوز در دوران کودکی، توصیه‌های اولیه برای ارزیابی هموستاتیک، تصویربرداری، ارزیابی خطر ترومبوز و عوامل ضد انعقادی برای کودکان بستری با کووید 19 ارائه شده است.
در دسامبر سال 2019، سندرم حاد تنفسی حاد حاصل از ویروس کورونا جدید، در ووهان چین پدیدار شد. از آن زمان شهر ووهان در پاسخ به این بیماری اقداماتی بی‌سابقه‌ای از جمله تعطیلی مدرسه و محل کار را انجام داده است. هدف مطالعه ارزیابی تأثیر رعایت فاصله فیزیکی و اقدامات از راه دور بر کنترل پیشرفت اپیدمی کووید 19، به امید ارائه بینش و درک بیشتر از این بیماری برای سایر نقاط جهان است.
در زمان شیوع بیماری کووید-19 به دلیل اشغال تخت‌های بیمارستانی و کاهش مراجعات مردم به مراکز درمانی بعضی از جراحی‌ها کاهش‌یافته است این موضوع شامل کاهش در جراحی تومورهای پوستی نیز می‌شود، هدف از این مطالعه ارائه یک راهکار مناسب جهت مدیریت این نوع از جراحی‌ها است.
رییس کمیته علمی ستاد ملی کرونا از ارائه پروتکل درمانی جدید بر اساس آخرین یافته‌های محققان کشور در زمینه روش‌های درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا خبر داد و گفت: علاوه بر آن تهیه پروتکل بهداشت روان جامعه و بیماران مبتلا در دستور کار قرار دارد.
در دوران اپیدمی بیماری‌های ویروسی، کشف مورد اول و بررسی موارد ثانویه در جمعیت‌های متفاوت، به‌منظور طراحی مداخلات پیشگیرانه بعدی، جزء ضروریات اپیدمیولوژی هر بیماری ویروسی محسوب می‌شود.
نتایج یک مطالعه نشان داد که آمار ابتلای قطعی کادر درمان دندانپزشکی در سه ماهه اول اپیدمی کووید-۱۹ در ایران کم بوده و این موضوع می‌تواند به دلیل ضدعفونی محیط و استرلیزاسون و استفاده از وسایل حفاظت باشد. ولی در این خصوص لازم است بررسی‌های تخصصی بیشتری انجام شود.