محققان استرالیایی در نتیجه تحقیقات خود متوجه شدند که SARS-CoV-۲، ویروس عامل کووید-۱۹ می‌تواند تا ۲۸ روز بر روی سطوح مشترک مانند اسکناس، شیشه صفحه نمایش‌های تلفن همراه و سطوح فلزی باقی بماند.
شکی نیست که خوابیدن به میزان کافی، یکی از ساده ترین راه ها برای حفظ سلامتی به حساب می آید؛ اما بنا بر پژوهش های انجام شده، میزان خواب افراد در سلامت بدنی موثر است و می تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد.
از آنجا که علاوه بر راه تنفسی، ویروس کرونا از طریق مخاط بینی، چشم و دهان و یا لمس سطوح منتقل می‌شود، عینک آفتابی، هندزفری، ساعت مچی و دیگر وسایل مورد استفاده روزمره باید مرتب ضدعفونی شوند.
همه ما انتظار داریم که خانه مکانی امن و فضایی برای استراحت و دوری از دغدغه‌های جهان بیرون باشد. در این میان با شیوع کرونا، فضای امن خانه هم با چالش‌هایی مواجه شد و با توجه به اینکه ساعت‌های بیشتری در روز را در این محیط سپری می‌کنیم اهمیت نظافت صحیح خانه و انجام هرکاری که برای از بین بردن ویروس‌ها لازم است، چند برابر شده است.
به گزارش سرویس ترجمه بهداشت نیوز، از آنجایی که در دستورالعمل های کنونی سازمان بهداشت جهانی اشاره ای به انتقال بیماری کرونا از طریق هوا نشده و فقط در آن گفته شده که این ویروس از طریق افراد و در مکان های شلوغ و از طریق سرفه و عطسه منتقل می شود، 230 دانشمند از این سازمان خواسته اند که اطلاعات خود را به روز کند.