استاد اپیدمیولوژی نظری دانشگاه «اترخت» هلند معتقد است برای بیماریی هایی که تقریبا واکسن کامل و ایمنی دائمی برای آنها داریم، ریشه کنی بسیار دشوار است چه برسد به کووید ۱۹؛ بنابراین بیماری "اندمیک" یا "بومی شدن" محتمل ترین نتیجه برای کووید ۱۹ است.
به دنبال بروز نگرانی‌هایی از تاثیر آلودگی هوا بر شیوع کرونا، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه این سازمان پیشنهادات خود را برای کنترل و پیشگیری از آلودگی هوا در شش ماهه دوم امسال با ستاد ملی مقابله با کرونا درمیان گذاشته است،گفت: امسال به دلیل شیوع بیماری در کشور نمی‌توانیم روی کاهش تردد خودروها و الگوهای ترافیکی برای کاهش آلودگی هوا برنامه‌ریزی کنیم. از این‌رو باید برای کاهش آلودگی از سایر منابع چاره‌ای بیندیشیم.
استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله‌(عج) استفاده از ماسک و پرهیز از حضور از اجتماعات را دو اصل مهم برای مهار ویروس کرونا برشمرد.
متخصص مغز و اعصاب گفت: بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 از درد عضله، گیجی و منگی شکایت دارند و بر اساس شواهد، بسیاری از مبتلایان به این بیماری مشکلات زیادی به خصوص علائم عصبی رو به رو می‌شوند و همچنین راه‌اندازی سامانه 4030 اقدام ارزشمندی در کشور بوده است.

یک فوق تخصص قلب و عروق مطرح کرد؛

تاثیر پروسه التهابی روی سیستم قلبی و عروقی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: شعله ور شدن پلاک های عروقی در جریان ابتلا به کرونا باعث افزایش انعقادپذیری خون و فعال شدن این سیستم می شوند؛ این فعال شدن سیستم انعقادی عوارض بسیار زیادی برای فرد به دنبال دارد.
استاد تغذیه دانشگاه جندی شاپور اهواز با بیان اینکه فعالیت سامانه 4030 با سایر شبکه‌های اجتماعی متفاوت است و مردم نمی توانند از معتبر بودن اطلاعات شبکه های مجازی اطمینان داشته باشند، گفت: اما می توانند از اطلاعات این سامانه اطمینان داشته باشند چراکه کارشناسان حاضر در این سامانه، اطلاعات به روز و صحیح علمی را در اختیار تماس گیرندگان قرار می دهند.

یک ویروس شناس مطرح کرد؛

علت تغییر ژنوم ویروس کرونا چیست؟

رئیس بخش آنفولانزای انستیتو پاستور ایران گفت: ویروس کرونا یک آریو ویروس است که در طبیعت به طور کلی ژنوم به صورت مرتب مانند ویروس آنفولانزا، هپاتیت سی و دیگر آریو ویروس ها در حال تغییر است. هرجا که به نفع ویروس باشد این تغییر ژنوم باقی می ماند.