نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سامانه 4030:

استمرار فعالیت های سامانه ۴۰۳۰ بسیار حائز اهمیت است

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: استمرار فعالیت های سامانه 4030 بسیار حائز اهمیت است و با اجرای پروتکل های جدید مانند بازگشایی مشاغل تدابیر این سامانه باید تقویت شود تا مردم احساس نکنند که داستان کرونا ویروس پایان یافته و دیگر نیازی به خود مراقبتی و دیگرمراقبتی ندارند.
نتایج یک بررسی جدید که توسط سازمان بهداشت انگلیس صورت گرفته بیانگر آن است که یک عامل پررنگ در مرگ بعضی از افراد مبتلا به ویروس کرونا وجود دارد..این پژوهش که توسط سازمان بهداشت انگلیس صورت گرفته بیانگر آن است، چاقی خطر مرگ در اثر ابتلا به این ویروس را دست کم ۳۷ درصد افزایش می‌دهد.

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد:

قوی بودن سیستم ایمنی زنان از مردان در برابر کرونا باوری اشتباه است

یکی از دلایلی که عنوان می شود تعداد مردان بستری یا فوت شده در اثر ویروس کرونا بیشتر از زنان است به دلیل سیگار کشیدن یا مصرف مشروبات الکی است.

روحانی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا خبر داد:

بازگشایی مدارس درمناطق کم‌خطر

رئیس‌جمهور گفت: در مناطقی که کم خطر و یا سفید هستند برای یک مدت دیگر که ۲۰ اردیبهشت پیشنهاد شد، با حفظ پروتکل‌های به بهداشتی مدارس بازگشایی شود.
مطابق محاسبات مرکز پژوهش‌ها، اگر روند سیر این ویروس در ایران مشابه با کشورهای شرق آسیا باشد، به‌نظر می‌رسد که در صورت وجود موج‌های بعدی این روند نیز در کشور ایران محسوس خواهد بود. باید در نظر گرفت که نسبت افراد ایمن و آسیب‌پذیر در یک جمعیت احتمال و بزرگی موج دوم را تعیین می‌کند.

پاکسازی و ضدعفونی کامل بدن در فرودگاه هنگ‌کنگ

اتاقی که در ۴۰ ثانیه کرونا را از بین می‌برد

یک اتاقک ضدعفونی در فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ به طور آزمایشی نصب شده است که میکروب‌ها از جمله ویروس کرونا را در ۴۰ ثانیه از بین می‌برد.