در سومین روز از سومین ماه پاییز آمار ابتلا و فوتی‌های کرونایی باز هم نسبت به روز گذشته افتی نسبی را تجربه کرد. این در حالی است که در روز ۲ آذر آمار ها جهشی موقتی داشت. این بالا و پایین شدنآمار های کرونایی چه دور نمایی را از کرونای اذر متصور هستند؟
معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: محدودیت‌های شبانه در طرح جدید محدودیت‌های کرونایی که شامل ساعات ۲۱ تا ۴ صبح می‌شود، ممکن است باعث شود بعضی از مردم به منازل و محافل خصوصی سوق پیدا کنند که این موضوع بسیار خطرناک است.
متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۴ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.
در حالی که چین به عنوان نخستین کشوری که ویروس کرونا در آن شیوع پیدا کرد طی چند ماه گذشته از این ویروس پاک شده بود، گزارش ها حاکی است بتازگی مواردی از کرونا در برخی از نقاط این کشور گزارش شده که باعث شده است امکان عرضه واکسن ساخت این کشور شتاب بگیرد.
موج جدید شیوع بیماری کرونا و سیر صعودی آمار جانباختگان، نگرانی ها را افزایش داده است و در این شرایط طرح جامع محدودیت های کرونایی از امروز شنبه اول آذر ماه همزمان با سراسر کشور در حال اجرا است و شدت و تداوم این محدودیت ها به شرایط قرمز یا هشدار هر استان بستگی دارد.