سرپوش پزشکی - محققان آمریکایی در بررسی جدید خود متوجه شدند که شاید مصرف نیترات بتواند به بهبود عملکرد دیافراگم و تنفس بهتر کمک کند. به گزارش ایسنا به نقل از ایندیاتایمز، محققان دانشگاه فلوریدا (UF) در بررسی جدید خود دریافتند که نیترات میتواند عملکرد دیافراگم را بهبود ببخشد. این پژوهش در حال حاضر روی موش ها انجام شده است ولی اگر روی انسان تکرار شود، شاید بتواند راهبردی برای کمک به پاک سازی ریه (Lung) و پیش‌گیری از بروز عفونت در اشخاص مسن باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

بیماری کرونا در سالمندان شدیدتر است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با اشاره به تغییرات فیزیولوژیک بدن سالمندان، گفت: اگر افراد سالمند به کووید ۱۹ مبتلا شوند، بیماری در آنها شدیدتر باشد.
با افزایش سن به علت کاهش تحرک بدنی، نیاز به انرژی کم می شود و در دوران قرنطینه خانگی جهت پیشگیری از کووید ۱۹، که تحرک بدنی کمتر هم شده است، لازم است برای محدود کردن دریافت انرژی، غذاهای کم حجم و غنی از مواد مغذی بیشتر مصرف شود و مصرف مواد شیرین و چربی ها نیز کاهش یابد.
مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : اگر چه شدت بیماری کرونا در کودکان کمتر از سایر گروه‌های سنی است ، ولی خطر انتقال این ویروس از آنها به افراد مسن چندین برابر است.