دانشمندان انگلیسی در دانشگاه آکسفورد در تحقیقات بالینی خود روی کووید-۱۹ کشف کرده‌اند که سالمندان مبتلا به این ویروس یک علامت را بیش از دیگر علامت‌ها نشان می‌دهند به طوری که یک نفر از هر ۵ نفر آن را دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آسیب‌پذیری سالمندان در برابر بیماری کرونا، گفت: از زمان شیوع بیماری تاکنون ۵۰ درصد از مبتلایان به بیماری کرونا در کشور سالمندان بودند و همچنین ۷۰ درصد موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در سالمندان گزارش شده است.
شیوع بیماری کرونا، زندگی سالمندان را نظیر همه نقاط دنیا در آذربایجان غربی نیز تحت تاثیر قرار داده به طوری که آنان با رعایت موارد بهداشتی، زیان روانی می‌بینند و با رعایت نکردن، احتمال ابتلا به کرونا در آنان بیشتر بوده که این امر نیز بسیار خطرناک است.
اولین سند ملی سالمندان ایران با هدف پاسخ هماهنگ به چالش ها و فرصت های ناشی از سالخوردگی جمعیت ایران، برای رسیدن به بهترین نتیجه، برای همه ایرانیان، تهیه شده است. این سند بعنوان چارچوبی برای هدایت سیاستگذاری ها، برنامه ها و فعالیت های آینده در امور سالمندان کشور تدوین شده است و شامل شش هدف اصلی است.
سرپوش پزشکی - محققان آمریکایی در بررسی جدید خود متوجه شدند که شاید مصرف نیترات بتواند به بهبود عملکرد دیافراگم و تنفس بهتر کمک کند. به گزارش ایسنا به نقل از ایندیاتایمز، محققان دانشگاه فلوریدا (UF) در بررسی جدید خود دریافتند که نیترات میتواند عملکرد دیافراگم را بهبود ببخشد. این پژوهش در حال حاضر روی موش ها انجام شده است ولی اگر روی انسان تکرار شود، شاید بتواند راهبردی برای کمک به پاک سازی ریه (Lung) و پیش‌گیری از بروز عفونت در اشخاص مسن باشد.