فوق تخصص نوزادان گفت : ناقل بودن نیز در میان نوزادان در دلتای کرونا بسیار افزایش یافته و بسیاری از کودکان و نوزادان ناقلین بدون علامت و یا مبتلایان با علامت بسیار پایین هستند که می‌توانند بزرگسالان را دچار گرفتاری‌های شدید کرونا کنند.
طبق گزارش سازمان ملل، خشونت های جدی علیه کودکان در درگیریهای نظامی طی سال اخیر بسیار هشداردهنده بوده است این در حالی است که کووید ۱۹ نیز به نوبه خود باعث تشدید آسیب‌پذیری جمعیت کودکان شده است.
مقامات چین در راستای دستیابی به هدف خود برای واکسیناسیون ۸۰ درصد از جمعیت این کشور تا پایان سال جاری، در نظر دارند تا تزریق واکسن کرونا به کودکان را نیز در دستور کار قرار دهند.
روانپزشک بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهریز گفت: ترس از ابتلا به کرونا و اطلاعات ناکافی در مورد ویروس، خستگی و ناامیدی، فقدان ارتباط با همکلاسی‌ها و دوستان، اثرهای روانشناختی چون اضطراب و افسردگی را در کودکان افزایش داده است .
سرپرست معاونت آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه در دوران کرونا، کودکان و نوجوانان بیشترین آسیب را متحمل شدند، گفت: اگر برنامه ریزی خاصی برای رفع آسیب های روحی و روانی در دوران کرونا نداشته باشیم در دوران پساکرونا با آسیب های جدی تری روبه رو خواهیم شد.
برخی خانواده‌ها و والدین در سالی که گذشت به علت شیوع بیماری کرونا و تحمل کم یا شخصیت وسواسی، دچار مشکلات اضطرابی یا افسردگی شدند که بی‌شک در نوع رابطه و تعامل آنها با کودکان خود تاثیر داشت و بالطبع برخی کودکان نیز دچار آسیب‌های روحی شدند.