کرونا در کودکان عجیب‌وغریب و فریبنده است. اکثر اوقات اصلا نشانه‌ای از کرونا در رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان اکبر مشهد گفت: کودکان دیده نمی‌شود و آنها صرفا برای عمل جراحی یا مشکل دیگری مراجعه می‌کنند، حتی در بخش آی‌سی‌یوی غیرکرونایی بستری می‌شوند ولی پس‌ از آن کرونا در آن‌ها نمود پیدا می‌کند.
یک متخصص بیماری‌های نوزادان، کودکان و نوجوانان با بیان اینکه کرونا در نوزادان با علائم غیراختصاصی مانند تب، شیر نخوردن، بی‌حالی، گاهاً سرفه های تک تک و یا ایجاد لکه هایی روی پوست(ماتلینگ) بروز می کند، مطرح کرد: بروز این علائم در نوزادان غیراختصاصی است، یعنی ممکن است این علائم علت بیماری های دیگری مانند عفونت ادراری، خون، مغز و یا عفونت ریه باشد.
گروه علمی: ویروس کرونا ۹ ماه است که زندگی مردم جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و مدیریت و کنترل شیوع کرونا در جامعه به یکی از چالش‌های بزرگ هر کشوری تبدیل شده است.تحقیقات نشان داده است کودکان کمترین آسیب پذیری را در مقابل ویروس کرونا دارند و از این رو شیوع ویروس در میان این قشر نمی‌تواند باعث نگرانی زیادی باشد، اما با این حال، کودکان یکی از ناقلان فعال کرونا هستند.
یک فوق تخصص عفونی اطفال با بر شمردن اهمیت آگاهی از علایم کرونا در کودکان و با اشاره به علایم خطر بروز کرونا در کودکان برای مراجعه به پزشک، ‌گفت: به خانواده‌ها توصیه می‌شود که علاوه بر توجه به رعایت اصول بهداشتی، از سلامت روان کودکان غافل نشوند.
کودکان در دوران شیوع کرونا درحالی آموزش می بینند که تا کنون موقعیت مشابه آن را تجربه نکرده اند؛ دوری از فضای مدرسه، عدم ارتباط فیزیکی با معلم و هم کلاسی ها و سر و کار داشتن با اینترنت و وسایل دیجیتالی همچون لپتاپ و موبایل ممکن است فرایند یادگیری و آموزش در آن ها را با چالش هایی مواجه کند؛ از این رو ضروری است والدین روش هایی را برای تداوم یادگیری در دوران کرونا بیاموزند.
گاهی اوقات هیچ گریزی از آنفولانزای فصلی وجود ندارد؛ حتی اگر واکسن را نیز تزریق کرده باشید. این راهنمایی از پزشکان و کارشناسان می‌تواند مراقبت و درمان آنفلوانزای کودکان در خانه را راحت کند.

رئیس اداره بهداست دهان و دندان وزارت بهداشت:

کرونا خدمات فلورایدتراپی دانش‌آموزان را متوقف کرد

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خدمات فلورایدتراپی و فیشورسیلنت که هر سال برای دانش‌آموزان انجام می شد، امسال به علت شیوع ویروس کرونا متوقف شد.