با افزایش شمار موارد ابتلا به کرونا، تقویت سیستم ایمنی بسیار مهم است. رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و در خانه ماندن از راه‌ های محافظت از خود در برابر ابتلا به این ویروس کشنده است.
محققان در تحقیقات جدید اعلام کرده اند افرادی که دچار کمبود ویتامین D هستند، بیشتر در معرض ابتلا به کووید- ۱۹ هستند، بنابراین توصیه می کنند با مصرف ویتامین D به مقدار اندازه و جبران کمبود این ویتامین در بدن، خطر این بیماری را کاهش دهند.
شیوع ویروس کرونا در کشور روندی صعودی دارد و همچنان پیشگیری از ابتلا به کرونا مهم‌ترین اصل برای مقابله با این ویروس به شمار می‌رود.
فاطمه قاسمی سرپرست گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه در خصوص تغذیه در دوران قرنطینه کرونا عنوان کرد: با توجه به این که در دوره بیماری معمولا اشتهای بیمار کاهش می یابد، احتمال سوء تغذیه بیشتر است. بنابراین لازم است کلیه افراد بهبود یافته به خصوص گروه های آسیب پذیر (سالمندان، زنان باردار، کودکان و بیماران مبتلا به بیماری های مزمن) تحت یک مشاوره تغذیه قرار بگیرند. لازم به ذکر است که کاهش اشتها موقت بوده و در دوره نقاهت اشتهای فرد بهبود می یابد .
عوارض خطرناک گرسنه خوابیدن، لزوم مصرف نکردن غذاهای چرب برای مبتلایان به بیماری کرونا، معجزه خوردن روزی شش حبه سیر پخته شده، ویتامین‌های مفید برای شفاف شدن پوست و پنج خوراکی برای پاکسازی کلیه را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
پزشکان بر این باورند که در شرایط فعلی و با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹، مراقبت‌های پس از بهبودی از این بیماری بسیار مهم است و نمی‌توان اهمیت انتخاب رژیم غذاییِ مناسب پس از بهبودی از هر عفونتی را نادیده گرفت.
این بیماری شدید بواسطه انتقال سریع آن بین انسان ها شناخته شده است اما دانشمندان هرروز نکته جدیدی درباره این بیماری کشف می کنند. تعامل اولیه میان سرین پروتیز 2بین داخل غشا (TMPRSS2)، اس پروتئین و سلول گیرنده ACE2 زمینه ورود عوامل بیماری زای کرونا را مشخص می کنند.
به نقل از دیلی میل، بر اساس یک پژوهش جدید که به تازگی به انجام رسیده است، بیماران مبتلا به کرونا که به اندازه کافی ویتامین دی (D) مصرف کنند، خطر مرگ آن‌ها به میزان ۵۲ درصد به نسبت افرادی که از کمبود این ویتامین رنج می‌برند، کمتر خواهد بود.