حدود ۵۰ درصد مبتلایان به کرونا سالمند هستند

تصویر حدود ۵۰ درصد مبتلایان به کرونا سالمند هستند
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌‌که ، به ارائه توصیه‌‌هایی برای حفظ سلامت سالمندان از بیماری کرونا پرداخت.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ سیما سادات لاری با اشاره به این‌‌که سالمندان از آسیب‌‌پذیرترین گروه‌‌های جامعه در برابر ابتلا به بیماری کرونا هستند، اظهار کرد: حدود 50.4 درصد از ابتلاها به بیماری کووید19 و 70 درصد موارد مرگ‌‌ومیر ناشی از این بیماری در سالمندان اتفاق می‌‌افتد بنابراین لازم است که با هوشیاری و دقت‌‌نظر لازم و پرهیز از هرگونه اضطراب و نگرانی، نسبت به رعایت نکات بهداشتی در قبال سالمندان اقدام شود.

وی افزود: توصیه ما به سالمندان و اطرافیان آن‌‌ها این است که خرید مایحتاج روزمره خارج از منزل افراد سالمند به فرد دیگری غیر از فرد سالمند واگذار شود و افراد سالمند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنند. اطرافیان سالمندان در صورت داشتن هرگونه علائم سرفه، تب، عطسه حتماً از ماسک استفاده کنند و از فرد سالمند فاصله بگیرند.

لاری ادامه داد: از در آغوش گرفتن فرد سالمند خودداری کنید همچنین برای حفظ سلامت سالمندان از پذیرش مهمان و رفتن به مهمانی، به طور جدی پرهیز کنید.

سخنگوی وزارت بهداشت تأکید کرد: در صورت وجود سابقه ابتلا به بیماری‌‌های زمینه‌‌ای در فرد سالمند، ضمن پیگیری و اقدام به مراقبت‌‌های ویژه بیماری این عزیزان، از خروج آنها از منزل خودداری شود.

195878