۷۱ درصد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی در گروه سنی ۱۵ تا ۵۴ سال هستند

تصویر ۷۱ درصد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی در گروه سنی ۱۵ تا ۵۴ سال هستند
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۷۱ درصد مبتلایان به کرونا در استان مربوط به گروه سنی ۱۵ تا ۵۴ سال بوده که نشان‌دهنده اثرپذیری قابل توجه جوانان از این بیماری مرموز است.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۲۹ درصد دیگر نیز به بیماران با سن کمتر از ۱۵ سال و بیشتر از ۵۴ سال مربوط است که سهم گروه سنی نخست ۲ درصد و گروه سنی دوم، ۲۷ درصد است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت شیوع بیماری کرونا در آذربایجان غربی، بسیار خطرناک بوده و همه شهرستان ها در معرض ابتلای حداکثری در این خصوص هستند، اضافه کرد: تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان به یک‌هزار و ۵۶ نفر رسید که از این تعداد ۲۲۴ نفر در آی سی یو بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: از این تعداد نیز وضعیت ۶۲ نفر بسیار وخیم بوده و به ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده با اشاره به تداوم ابتلای بیش از ۲۰۰ نفر در استان نظیر هفته گذشته بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در استان از دست داده اند که سهم ارومیه، چهار نفر است.

وی گفت: با افزایش این تعداد، فوت شدکان بر اثر شیوع بیماری کرونا در آذربایجان غربی به یک هزار و ۲۶۸ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، همه شهرستان های آذربایجان غربی در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

البته طبق اعلام وزارت بهداشت، شهرستان های ارومیه، اشنویه، بوکان، سلماس، شاهین‌دژ، مهاباد، میاندوآب و نقده در وضعیت حادتری قرار دارند.

195551