آمار فوتی‌های کرونا بیش از رقم اعلام شده است/ بسیاری از کرونایی‌ها علائم ندارند

تصویر آمار فوتی‌های کرونا بیش از رقم اعلام شده است/ بسیاری از کرونایی‌ها علائم ندارند
ایرج حریرچی با بیان اینکه مرگ و میرهای ناشی از کرونا 25 درصد میزان سابق می‌شود، افزود: مرگ و میرهای ناشی از کرونا به‌دلیل پروتکل‌های بهداشتی بیمارهایی که تست پی سی آر آنها مثبت باشد را اعلام می‌کنیم. این در حالی است که بسیاری از افراد ناقل هستند، اما مشخص نمی‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت در برنامه انتهای الوند گفت: با بررسی تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا در روزهای اخیر گفت: مردم ما این آمار را با 80 میلیون نفر جمعیت ایران مقایسه نکنند و بر این باور نباشند که میزان مرگ و میرهای ناشی از کرونا ناچیز است. قبل از کرونا روزانه هزار تا هزار و 50 فوتی داشتیم. در سال 380 هزار فوتی قبل از شیوع کرونا ثبت می شد.

او با بیان اینکه مرگ و میرهای ناشی از کرونا 25 درصد سابق می‌شود، افزود: مرگ و میرهای ناشی از کرونا به‌دلیل پروتکل‌های بهداشتی بیمارهایی که تست پی سی آر آنها مثبت باشد را اعلام می‌کنیم. این در حالی است که بسیاری از افراد ناقل هستند، اما معلوم نمی‌شود.

حریرچی تاکید کرد: این افراد به‌دلیل اینکه تست شان منفی است طبق پروتکل محاسبه نمی‌شود. البته این مقوله در پروتکل‌ها بررسی می‌شود. این رقم را می‌توان یک و نیم برابر یا یک و هفت دهم یا 2/2 محاسبه کرد.

195548