عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی

4030 توانسته دغدغه های مردم در زمینه اطلاع رسانی و آموزش را به خوبی پاسخ دهد

تصویر 4030 توانسته دغدغه های مردم در زمینه اطلاع رسانی و آموزش را به خوبی پاسخ دهد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند چراکه در غیر این صورت بیماری کرونا ویروس قابل مدیریت نیست و موج دوم،خسارت های بیشتری به کشور وارد می کند که قابل کنترل نخواهد بود.

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین اصفهان در مجلس در گفتگو با سامانه 4030 با اشاره به نقش راه اندازی این سامانه گفت: در ابتدای شیوع بیماری کووید 19 جمعیت زیادی از مردم به دلیل اینکه احساس می کردند احتمال دارد آنها هم بیمار باشند به مراکز درمانی مراجعه می کردند که خود این امر در افزایش و شیوع بیماری نقش مهمی داشت اما این سامانه با اقدام به موقع از مراجعه حضوری مردم جلوگیری و درصد مراجعات را به پایین ترین سطح خود رساند.

وی ادامه داد: راه اندازی سامانه 4030 توانسته برخی از دغدغه های مردم را در زمینه اطلاع رسانی و آموزش به خوبی پاسخ دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به پیش بینی موج دوم کرونا در کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط کنونی کشور و شکسته شدن برخی محدودیت ها که به شرط پیشگیری و رعایت موازین بهداشتی انجام شده متاسفانه احتمال افزایش بیماری کووید 19 در کشور وجود دارد.

پوربافرانی اضافه کرد: متاسفانه موازین پیشگیرانه و نکات بهداشتی که معمولا با تعهد ایجاد شده از سوی برخی افراد رعایت نمی شود و همین موضوع مشکلاتی را برای کشور ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت که برای مبارزه با بیماری کرونا از صدا و سیما و دیگر رسانه های کشور پخش می شود، افزود: این توصیه ها باید به خوبی از سوی مردم رعایت شود تا بتوانیم شاهد اقدامات خوب در حوزه پیشگیری باشیم.

نماینده مردم نایین اصفهان در مجلس با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی باید با رعایت اصول بهداشتی در کشور انجام شود، تصریح کرد: مردم باید از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند چراکه در غیر این صورت بیماری کرونا ویروس قابل مدیریت نیست و با توجه به این شرایط موج دوم خسارت های بیشتری به کشور وارد می کند که قابل کنترل نخواهد بود.

پوربافرانی ادامه داد: قطعا در مراکزی مانند پاساژها شاهد تجمع مردم هستیم که همین امر نیز امکان انتقال و انتشار بیماری را افزایش می دهد.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان باید زمینه کسب و کارهای اینترنتی و الکترونیکی را افزایش دهند، گفت: مسوولان باید دورکاری را زیاد کنند تا مردم نیاز به حضور در محل کار نداشته باشند و بتوانند با یک تماس تلفنی فعالیت های خود را انجام دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین مسوولان باید فرآیندهایی که در بعضی از مشاغل ضرورت ندارد را تغییر و یا حذف کنند چراکه بسیاری از ترددهای سطح شهر به دلیل فرآیندهای غیر ضروری انجام می شود.

پوربافرانی ادامه داد: همچنین باید از طریق توسعه دولت اکترونیک، توسعه بانکداری اکترونیکی و تقویت زیر ساخت ها از حضور مردم در سطح جامعه بکاهیم.

192096